Domov > Reklamácie

Reklamácie

Aj keď robíme všetko preto, aby boli naši zákazníci spokojní s našim tovarom aj službami, sme len ľudia a môže sa stať, že sa niečo skrátka pokazí. Ak teda potrebujete reklamovať tovar, ktorý ste u nás zakúpili, alebo ho chcete vrátiť, prečítajte si, prosím,  informácie z obchodných podmienok z bodu 8.
Ak chcete zakúpený tovar reklamovať a máte nejaké otázky, kontaktujte nás prosím e-mailom na adresu reklamacie@bu-butik.sk  alebo telefonicky 0948 024 649.

Dôležité upozornenie: Nezodpovedáme za vady tovaru, kedy kupujúci nedodrží odporúčania o ošetrovaní tovaru:

Pri kúpe textilného tovaru je potrebné brať do úvahy materiálové zloženie, ktoré poskytuje informácie o prirodzenom správaní sa tkanín a nie sú preto predmetom reklamácie. Napr.:

  • Výrobky z prírodných vlákien /bavlna, vlna, ľan, hodváb/ a chemických vlákien /viskóza/ sú viac krčivé ako výrobky z vlákien syntetických (polyester, polyamid, polypropylén, akryl).
  • Viskóza má vyššiu zrážanlivosť a nasiakavosť ako ostatné vlákna. Polyester má vyššiu pevnosť a menej sa zráža.
  • Textilné výrobky s vysokým podielom polyakrylu sú náchylné na žmolkovanie, preto odporúčame ošetrovať pracími prostriedkami určenými na pranie jemných a vlnených textílií a používať odžmolkovač.

K poškodeniu textílií prichádza aj nasypaním pracích prostriedkov priamo na odev (vznik bielych fľakov).
Jepotrebné postupovať podľa upozornení na špecifické vlastnosti niektorých textílií (väčšinou uvedených na letáčikoch a priamo z vnútra tovaru)- napr. textílie s nižšou stálofarebnosťou prať osobitne, z rubovej strany, výrobok má zníženú mechanickú odolnosť a pod.
Pracie prostriedky je potrebné vyberať podľa typov textilných výrobkov:

  • farebné výrobky všetkých typov tmavších odtieňov a vzorov, ktoré sa perú pri teplotách 30, 40, 50 a 60 stupňov – vhodné sú pracie prostriedky typu color;
  • pletené vrchné ošatenie, plavky, jemná dámska spodná bielizeň, jemné pančuchové výrobky, čiapky, šály apod.: vhodné sú tekuté pracie prostriedky, práškové pracie prostriedky typu color a pracie prostriedky určené výlučne na pranie jemnej bielizne /sú označované klbkom vlny, so znázornením svetra alebo jemnej bielizne apod./;
  • výrobky z vlny, hodvábu a zvieracích srstí je potrebné výlučne prať v pracích prostriedkoch, na ktorých je vyznačené, že sú vhodné na pranie tohoto typu výrobkov. Vhodné sú postupy prania pri teplote 30 stupňov s obmedzeným počtom otáčok bubna, bez odstredenia. Výrobky je potrebné vybrať z práčky mokré, jemne z nich v rukách vytlačiť vodu, bez žmýkania a nechať ich vysušiť pri teplote miestnosti vo vodorovnej polohe na vrstve uterákov, ktoré je potrebné vymieňať.

Odporúčame dodržiavať symboly na údržbu textilných a odevných výrobkov.